Społeczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Białymstoku

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

ZSS Fundacji Edukacji Fabryczna 10

Wigilia Szkolna

22.12.2023r. społeczność naszej szkoły zebrała się, by wspólnie celebrować święta Bożego Narodzenia. Najmłodsi uczniowie przygotowali piękne przedstawienie wigilijne.

Wigilia szkolna
22 grudnia społeczność naszej szkoły zebrała się, by wspólnie celebrować święta Bożego Narodzenia.
Najmłodsi uczniowie przygotowali piękne przedstawienie wigilijne. Była choinka, pierniczki i płynące
prosto z serca życzenia.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

Słowami tej – znanej chyba wszystkim – piosenki powitali nas i wprawili w świąteczny nastrój uczniowie klas I-III, którzy pod opieką pani Moniki Mularczuk-Ostapczuk przygotowali tegoroczne jasełka.

O godzinie 9.00 młodzi aktorzy zaprezentowali się przed swoimi starszymi kolegami z klas IV – V, o 10.00 natomiast miejsca na widowni zajęli rodzice, pani dyrektor i zaproszeni goście. Śledząc przedstawienie, odwiedziliśmy rodzinę przygotowującą wieczerzę wigilijną, wysłuchaliśmy opowieści o narodzinach Jezusa, trafiliśmy również do betlejemskiej stajenki.

Przedstawienie wzbogaciła bogata oprawa muzyczna, wszyscy wspólnie odśpiewali kolędy, a utalentowani muzycznie najmłodsi mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności – Wiktor z kl. I zagrał na dzwonkach kolędę „Lulajże, Jezuniu”, Witold z kl. II na flecie poprzecznym wykonał utwór „Anioł pasterzom mówił”, a Bruno z kl. II wsparł na bębnach wykonanie piosenki „Gore
gwiazdka”.

Po przedstawieniu cała społeczność szkolna spotkała się przy stole wigilijnym, suto zastawionym potrawami przygotowanymi przez rodziców. Łamiąc się opłatkiem, życzyliśmy sobie szczęścia, spokoju i sukcesów w nadchodzącym roku. Wierzymy, że ten pełen wzruszenia czas na długo pozostanie w pamięci i doda nam energii do codziennych zmagań.

wigilia2024-05.jpg
Powrót na początek strony