Społeczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Białymstoku

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

ZSS Fundacji Edukacji Fabryczna 10

Podpisanie współpracy między Wydziałem Biologii UwB a I SLO w Białymstoku

15 grudnia 2023 r. zawarte zostało porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy Wydziałem Biologii UwB reprezentowanym przez Dziekana, dr. hab. Piotra Zielińskiego, prof. UwB a I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku reprezentowanym przez Dyrektora, dr Martę Białobrzeską. Na mocy zawartego porozumienia uczniowie I SLO będą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach dydaktycznych oraz popularyzatorskich organizowanych i prowadzonych przez pracowników Wydziału Biologii UwB. Szkolnym koordynatorem współpracy  został nasz nauczyciel chemii - dr hab. Adam Cudowski.
Dzisiejsze wydarzenie to nie początek współpracy, która w praktyce trwa już od lat. To jedynie jej sformalizowanie. Uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku od dawna gościli w  murach Wydziału Biologii, a pracownicy naukowi często odwiedzali budynek przy ulicy Fabrycznej 10. 
"To ogromna szansa dla naszych uczniów. Pozwoli im rozwijać biologiczne i chemiczne pasje. Z pewnością także pozytywnie wpłynie na wyniki matury" - stwierdziła pani dyrektor.
Jesteśmy pewni, że współpraca będzie owocna!
FB_IMG_1707214505183.jpg
Powrót na początek strony