TEL/FAX: (85) 675 49 00
TEL: (85) 871 08 79
POCZTA ELEKTRONICZNA: Fabryczna 10: slosto@slosto.biaman.pl 1slo@slosto.biaman.pl Sienkiewicza 77: ssp11@slosto.biaman.pl

Projekt  Zdrowie i sport oraz Zdrowie i mindfulness

Zdrowie i sport oraz Zdrowie i mindfulness.

Projekt  Zdrowie i sport oraz Zdrowie i mindfulness  realizowany we współpracy ze  Średnią szkoła chemiczną w Pardubicach (Czechy), dzięki grantowi z funduszu Wyszehradzkiego.

W dniach 25-28/04 dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z dwoma opiekunami wyjechało do Pardubic, gdzie realizowaliśmy pierwszą część projektu: Zdrowie i sport. Uczestnicy uczyli się o zdrowej diecie, wartościach odżywczych, analizowali skład popularnych przekąsek. a w ramach kuchni makromolekularnej przyrządzili własne , zdrowe słodycze. Mieli też zajęcia z jogi, na podstawie których przygotowali plakat z niektórymi pozycjami, oraz wstęp do tai chi.

W dniach 12-16/06 gościliśmy partnerów ze szkoły pardubickiej. W ramach zajęć ćwiczyliśmy oddychanie, medytację i relaksację, odbyły się też warsztaty z muzykoterapii i terapii przez sztukę. W czasie wycieczki do Ziołowego Zakątka uczestnicy poznali lecznicze właściwości niektórych ziół i na tej podstawie przygotowali własne herbarium, stworzyli własne woreczki zapachowe i mieszanki herbat ziołowych. Jako podsumowanie wiedzy, którą zdobyli na temat zdrowego odżywiania prezentowali popularnie stosowane diety oraz przygotowali własną mini książkę kucharską.

HERBARIUM – Google Slides
POPULAR DIETS – Google Slides
Yoga positions – Google Docs
Healthy lifestyle – Google Slides
Cookbook EDITED.docx – Google Docs

Zdjęcia- część pierwsza projektu – Pardubice : Zdrowie i sport
Zdjęcia- część druga projektu – w Białymstoku: Zdrowie i mindfulness.